Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
pochmurno
28°C

Podsumowanie projektu JSW „W krainie muzyki i relaksu- muzykoterapia i relaks w grupie przedszkolnej 3-5 lat "Żabki"

Ocena 0/5

W naszym przedszkolu zakończył się projekt dofinansowany przez Fundację JSW: „W krainie muzyki i relaksu- muzykoterapia i relaks w grupie przedszkolnej 3-5 lat "Żabki".

W roku szkolnym 2023/2024 w najmłodszej grupie przedszkolnej stosowaliśmy "muzykoterapię" - która wpływa na wszechstronny rozwój dzieci, wspierając ich emocjonalnie i społecznie.

Stosowane metody, takie jak rytmika, śpiew czy granie na instrumentach, wpisują się w codzienne życie przedszkola, tworząc z muzyki uniwersalny język zrozumiany przez wszystkie dzieci, bez względu na ich indywidualne potrzeby.
Używanie muzyki w momentach odpoczynku dodatkowo wpływa na regenerację dzieci i pomaga w skupieniu na kolejnych zadaniach. Stosowanie muzykoterapii do profilaktyki bądź relaksu w pracy z dziećmi przynosi bardzo dobre wyniki. Umiejętnie dobrana muzyka „wycisza” nadmierne emocje negatywne i pobudza pozytywne. 

Muzyka to magiczny składnik dzieciństwa, mający nieoceniony wpływ na rozwój naszych „Żabek”. Odgłosy, melodie i rytmy nie tylko bawiły nasze przedszkolaki ale też i  relaksowały.

Dodatkowym atutem zajęć była aromaterapia – gdzie wykorzystywaliśmy olejki eteryczne – które wpływały na nastrój dzieci tworząc przyjemne doświadczenia zapachowe. Stosowanie aromaterapii w czasie poobiedniego odpoczynku  pomagało dzieciom w uspokojeniu się i lepszym zasypianiu. Dodatkowo lampka z projektorem wprowadzała dzieci  w magiczny nastrój.

Ze środków fundacji mogliśmy zakupić także leżaczki i pościele, książeczki i sprzęt grający – za co -  Fundacji JSW serdecznie dziękujemy !  

Opiekun projektu: Angelika Macionczyk, Katarzyna Kindalska

Zdj%C4%99cie%20WhatsApp%202024-04-10%20o%2009-38-31_15f4385e Zdj%C4%99cie%20WhatsApp%202024-04-10%20o%2009-38-31_9250faf4  Zdj%C4%99cie%20WhatsApp%202024-04-10%20o%2009-38-32_a8af762c Zdj%C4%99cie%20WhatsApp%202024-04-10%20o%2009-38-32_b554d008 Zdj%C4%99cie%20WhatsApp%202024-04-10%20o%2009-38-32_d3fb7c37 Zdj%C4%99cie%20WhatsApp%202024-04-10%20o%2009-38-56_ebb14bb1 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.